• Super Przedszkolak

• 30.06.2015 09:18
        • W piątek 26.06, wyłoniliśmy po raz kolejny zwycięzców, którzy przez cały rok szkolny pretendowali do tytułu Super Przedszkolaka.

Super Przedszkolakiem mogło zostać każde dziecko, które swoim zachowaniem, uśmiechem i życzliwością dawało wzór do naśladowania dla innych dzieci.

W tym roku  ten jakże zaszczytny tytułe otrzymali: :

w grupie I: Anna Radzik, Szymon Pełka
          w grupie II: Daria Taraska, Kornel Wojtczak
          w grupie III: Ewelinka Tetlak, Maciek Kocot

Super Przedszkolaki otrzymały Super dyplomy a także statuetkę -maskotkę Super Przedszkolaka. Na koniec uroczystości wszystkie Super Przedszkolaki stanęły do wspólnego zdjęcia z Naszą Super Panią Dyrektor.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i  życzymy kolejnego tytułu już za rok:)

Marta Flis

• Spotkanie z muzyką w przedszkolu WIOLONCZELA

• 07.06.2015 19:14
        • 3.04.2015 - odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert. Po raz ostatni przed wakacjami przywitaliśmy się z panią Kasią i jej  gościem specjalnym, śpiewając naszą ulubioną „Dzieńdobrynkę”.

Poznaliśmy kolejny ciekawy instrument – wiolonczelę i grającego na niej  pana Adama G. Budowę tego instrumentu, przybliżył dzieciom wiersz, z którego dowiedziały się jak nazywają się poszczególne części wiolonczeli. Pan Adam zaprezentował różne sposoby gry na tym wspaniały instumencie, co wzbudziło salwy śmiechu wśród przedszkolaków.

Dzieci wysłuchały kilka utworów z repertuaru muzyki klasycznej m.in. „Barcarolle” J. Offenbacha, etiudy G. Goltermanna oraz fragment z „Nabucco” G. Verdiego – przy których dyrygowały, płynęły gondolą lub tańczyły. Dzieci bawiły się również przy piosence „Lody poziomkowe”.

Bogumiła Trzęsowska

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• 02.06.2015 18:28
        • Poniedziałek - 1 czerwca -  już od wczesnych godzin rozbrzmiewał muzyką i wesołą zabawą. Przedszkolaki zamieniły się we wróżki, księżniczki, piratów, tygrysy, kotki oraz różne inne stworki – a wszystko za sprawą kolorowych rysunków na buziach. Dzieci  bawiły się wspólnie z animatorami  oraz na dmuchanym placu zabaw. Mogły również z bliska i od środka obejrzeć wóz strażacki, a także spróbować swoich sił w laniu wody ze strażackiego węża, co szczególnie przypadło im do gustu.  Na obiad wróciły w doskonałych humorach.

Bogumiła Trzęskowska

• Dzień Rodziny w przedszkolu

• 19.06.2015 20:02
        • Rodzina , ach  rodzina….

"Mamo, Tato
          Weź me serce, bo ja kocham Cię najwięcej
          Przyjmij piękny bukiet kwiatów
          I życzenia przedszkolaków”

Maj w naszym przedszkolu stanął pod znakiem „Dnia Rodziny”:

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III

25 maja w przedszkolu odbyła się wielka feta. Dzieci z grupy III zaprosiły swoich rodziców na obchody Dnia Mamy i Taty.

Długo przygotowywany program artystyczny (żeby niespodzianka była wieksza - w sekrecie) nareszcie można było przedstawić swoim ukochanym rodzicom.

Były tańce recytacje, śpiewy. Sądząc po minach rodziców niespodzianka była duża i bardzo sympatyczna. Na koniec programu artystycznego dzieci odśpiewały gromkie 100 lat i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty. Jak zwykle w takich sytuacjach nie zabrakło biesiadnego stołu. Przy nim można było podzielić się wrażeniami i wspólnie spędzić czas.

Elżbieta Przyklenk

Do galerii zdjęć (grupa III) -->

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II

27 maja grupa II pod opieką swoich nauczycielek i przy akompaniamencie pani Ani, przygotowała na tę wyjątkową okazję występ artystyczny. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy , które  z wielkim zaangażowaniem  i wdziękiem deklamowały wiersze i wyśpiewywały najlepsze życzenia.

Występy bardzo podobały się zaproszonym  gościom, którzy również aktywnie brali udział w spotkaniu- tańcząc ze swoimi pociechami, czy uczestnicząc w konkursach. Po występie artyści wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki

Na koniec  spotkania odbył się wspólny poczęstunek, który uwieńczył tą pełną wrażeń i wzruszeń uroczystość.

Marta Flis

Do galerii zdjęć (grupa II) -->

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I

W środę 18 czerwca, dzieci z najmłodszej grupy świętowały Dzień Rodziny, wraz ze swoimi najbliższymi.

Przy akompaniamencie Pani Ani,  dzieci  zaśpiewały piosenki zarówno dla Mamy jak i Taty, zaprezentowały również taniec pt. „Siedmiokroczek”. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy podczas recytacji wierszyków, które za każdym razem nagradzane były gromkimi brawami.

Na zakończenie, publiczność mogła podziwiać inscenizacje ruchową do piosenki „Domowe zwierzaki” z rekwizytami. Dzieci raz po raz, zamieniały się w różne zwierzęta: kotki, pieski, chomiki oraz rybki. Nie mogło również zabraknąć hitu minionego roku 2014/2015, a mianowicie skocznej animacji pt. „Chocolate choco choco”, do której dzieci zaprosiły swoich rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie.

Anna Niedbała
          Do galerii zdjęć (grupa I) -->
        • I Przedszkolny Konkurs Recytatorski w Kiełczowie

• 20.05.2015 23:24
        • 20 maja nasze przedszkolaki – Ewelinka z grupy III  i Michał z grupy II,  reprezentowali nas w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości Doroty Gellner.

Konkurs odbył się w Europejskim Przedszkolu Klub Kubusia Puchatka IV w Kiełczowie. Udział w nim brały przedszkolaki  z  różnych placówek z terenu naszej gminy.  Uczestnicy nie tylko recytowali przygotowane przez siebie utwory, ale też wspólnie się bawili. Ewelinka i Michał nie poddali się tremie i pięknie zaprezentowali wiersze: „Przyjęcie” i  „Piłka”.

Gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.
          Bogumiła Trzęsowska

Do galerii zdjęć --->