• Z Neciem bezpiecznie w Internecie

• 06.02.2017 11:57

• 7 lutego 2017 r. w całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak i jako źródło twórczej rozrywki. Świat wirtualny to nieograniczone możliwości, ale niesie też ze sobą problemy i zagrożenia.
        Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu.
        Jednym z wielu działań związanych z DBI w naszej szkole była niecodzienna lekcja w kl. II b.

• 30 stycznia br. jej uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach, które prowadzone były przez dwoje uczniów z klasy VI. Lekcja dotyczyła bezpiecznego korzystania z Internetu. W ciekawy i interesujący sposób dzieci dowiedziały się, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nie w Internecie i jak należy postępować, aby się ich ustrzec. Bardzo pouczające dla uczniów okazały się krótkie filmiki z serii „Owce w Sieci”.

Mimo, że Amelka  i Radek debiutowali w roli prowadzących lekcję, świetnie sobie poradzili. Ich wysiłki zostały nagrodzone brawami smiley

Anetta Kędziora

Agnieszka Luto