• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 05.11.2016 01:18

• „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”
        Vernon Howard

14.10.16 r. od samego rana w naszej szkole było bardzo pogodnie i radośnie. Był to szczególny dzień dla pierwszoklasistów, którzy w tym dniu złożyli ślubowanie, zostali pasowani i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. ...
      • Na uroczystość przybyli  rodzice dzieci oraz zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Długołęka pani Halina Szydłowska, ksiądz proboszcz Wacław Kuriata, sołtys Mirkowa pani Barbara Król-Sobocińska, radny Mirkowa pan Krzysztof Fuczek. Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowany program artystyczny, dzielnie  zdały egzamin, wypiły kwaśny sok z cytryny i stały się uczniami. Ceremonii pasowania na ucznia – gęsim piórem – dokonała dyrektor szkoły pani Edyta Podyma. Dużą radość u dzieci wzbudziły prezenty, które otrzymały. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców w odświętnie udekorowanej klasie. Ten dzień był  pełen wrażeń i wzruszeń, na długo zapadnie w naszej pamięci.

Lucyna Bugaj
        Do galerii zdjeć -->