• Sprzątanie świata w szkole pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”

• 23.10.2016 19:24

• „Podaj dalej... drugie życie odpadów” - pod takim hasłem 17.09.2016r. ruszyła  tegoroczna akcja Sprzątanie Świata, do której  tradycyjnie  włączyła się nasza szkoła. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania oraz uświadomienie, że każdy  jest odpowiedzialny za czystość wokół siebie.
      • Uczniowie  poszczególnych klas pod opieką wychowawców ruszyli w teren by zrobić porządek. W worki na odpady i rękawice zaopatrzył nas Urząd Gminy w Długołęce. Czas sprzątania poprzedzony był pogadankami na temat segregacji śmieci i recyklingu.

Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. To ważne  działanie, które podejmowane jest przez szkołę jest jednym z warunków edukacji ekologicznej uczniów.

Tegorocznej  akcji towarzyszyła zbiórka elektrośmieci w naszej szkole trwająca od 5 do 17 września  2016r. Zebraliśmy 1500 kg,tj. 1,5 tony.