• Warsztaty w Myśliborzu

• 05.11.2016 01:36

• 3 października kl.V i VI uczestniczyły w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „SALAMANDRA”  w Myśliborzu.

• Nasza szkoła bierze udział w gminnym projekcie „ EKOLOGICZNIE  FANTASTYCZNIE” i dlatego koszt warsztatów (transport + zajęcia edukacyjne w ośrodku) został pokryty przez Urząd Gminy Długołęka.

Mieliśmy zaplanowaną wędrówkę Wąwozem Myśliborskim, ale z powodu  deszczowej pogody odbyły się zajęcia stacjonarne.Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zajęciach:

1. Obserwujemy życie mrówek- dowiedzieli się m.in., że sztuczne gniazdo mrówek to FORMIKARIUM, a zdobywanie i poszukiwanie pożywienia  przez mrówki to FURAŻOWANIE.

2. W sali muzealnej – dzieci poznały zwierzęta chronione żyjące w Parku Krajobrazowym ”CHEŁMY”.

3. Rozpoznawanie  gatunków drzew liściastych i iglastych.

Po pracowitych zajęciach każdy uczeń chętnie zjadł kiełbaskę upieczoną przez siebie na  ognisku.

Irena Kotarska