• Dolnośląskie Igrzyska w Strzelectwie Sportowym - V miejsce dla naszej szkoły

• 16.01.2017 17:19

• W dniu 11 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Igrzyskach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży w Strzelectwie Sportowym. Zawody zorganizowane były we Wrocławiu na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław. ...
      • Reprezentacja szkoły składała się z 24 uczniów (12 dziewczynek i 12 chłopców).
        Zawody obejmowały strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m (model broni Feinwerkbau 300, 4,5 mm). Konkurencja składała się z 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych.
        Przed zawodami odbył się krótki pokaz i objaśnienie tak, żeby w zawodach mogli wziąć udział uczniowie, którzy po raz pierwszy mieli kontakt z bronią. Instruktarz poprowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę trenerów WKS Śląska Wrocław.
        Dodatkowo została rozegrana konkurencja dla nauczycieli. W zawodach prowadzona była oddzielna klasyfikacja dziewcząt, chłopców i nauczycieli.
        Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki wszystkich zawodników. Maksymalna liczba punktów do "ustrzelenia" przez każdego z zawodników – to 100 pkt. Klasyfikacja końcowa zostanie podana po zakończeniu całego cyklu zawodów.

Nasza szkoła uplasowała się na V miejscu. W igrzyskach wzięło udział 27 szkół. W rywalizacji indywidualnej najlepsza okazała się Oliwia Gierak. Zajęła ona I miejsce (startowało 138 uczennic z tereneu Dolnego Śląska). W kategorii chłopców najlepszy był Jędrzej Maliga, który uplasował się na miejscu XIV (na 147 strzelających).W tym roku szkolnym nie udało sie pobić rekoru Jagody Miedzińskiej, która w ubiegłym roku (2015) uzyskała 94 pkt. Najwięcej punktów tym razem ustrzeliła Oliwia Gierak - 93 pkt!