• „Rodzina na medal” – 11 czerwca 2016r. –  Festyn z potrójnej okazji
      • „Rodzina na medal” – 11 czerwca 2016r. – Festyn z potrójnej okazji

• 20.06.2016 19:30
      • W tym roku postanowiliśmy połączyć aż trzy okazje do wspólnego świętowania - Dzień Dziecka, Dzień Rodziny i 5. rocznicę nadania szkole i przedszkolu imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Współpraca i integracja szkoły i przedszkola z rodzicami i środowiskiem jest najważniejsza w budowaniu lokalnej społeczności i dobrych kontaktów, stąd pomysł wspólnego spędzenia czasu i zabawy o zdobycie trofeum „Rodziny na medal”.

Do pokonania były cztery stacje, przygotowane nieprzypadkowo. Każdy z nas wie, jak ważny jest zdrowy tryb życia, ruch, zdrowe odżywianie, czyste środowisko, czy  rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, dlatego  postawiliśmy na ZDROWIE, SPORT, EKOLOGIĘ I TWÓRCZOŚĆ.

Z dumą informuję, że aż 96 rodzin zaliczyło zadania i otrzymało niepowtarzalne medale. ...

• Oprócz stacji  było szereg innych atrakcji - dmuchany plac zabaw, wóz strażacki, psy ratownicze, warsztaty carvingu (sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach), warsztaty z wosku, baniek mydlanych czy rękodzieła (nasi emeryci z Klubu seniora,  nie po raz pierwszy, podzielili się swoją wiedzę i umiejętnościami szydełkowania i robienia kwiatów z  bibuły i wstążek). Wewnątrz szkoły zwiedzającym została udostępniona galeria prac dzieci – „Łącznik ze sztuką” oraz sala kinowa z projekcją filmu z nadania imienia, które miało miejsce  17 czerwca 2011 roku.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria przygotowana przez rodziców i kawiarenka serwująca nie tylko kawę i ciasta, ale też świeżo wyciskane soki i lemoniadę.

W międzyczasie na boisku szkolnym odbywało się mini EURO, w którym klasy reprezentowały różne państwa. W turnieju wzięli też udział nasi absolwenci.

Bardzo dziękuję za tak liczny udział w festynie, mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili :)

Edyta Podyma