• Dbamy o bezpieczeństwo

• 20.06.2016 18:33
      • Już niedługo koniec roku szkolnego i wakacje, dlatego też Naszą Szkołę odwiedzili Pani Sędzia Katarzyna Liżyńska oraz przedstawiciele Straży Miejskiej z Wrocławia. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa a także zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w domu i poza miejscem zamieszkania. ...
      • Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą wiązać się z zawieraniem nowych znajomości,  o które z pewnością nie będzie trudno podczas tego typu wyjazdów. Zaproszeni goście przypomnieli, że      w kontaktach z osobami obcymi, także poznanymi w Internecie, należy być ostrożnym, zwrócili również uwagę na zagrożenia pojawiające się w Internecie dotyczące tzw. "cyberprzemocy".

Rozmowa dotyczyła także bezpiecznego poruszania się po drodze, pieszo i  rowerem, stosowania elementów odblaskowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli  uczniom numery alarmowe oraz to, jak powinni się zachować, kiedy zaczepi je na ulicy osoba obca.

Podczas wizyty Panim Sędzia omówiła temat odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich oraz konsekwencje nieodpowiedniego zachowania.

Podczas spotkania opowiedziano uczestnikom, na czym polega praca Pani Sędzi w sądzie  i służba w Straży Miejskiej oraz w jakich sytuacjach można i należy poprosić o pomoc funkcjonariusza Straży bądź Policji.

Uczniowie byli zafascynowani spotkaniem i na pewno ta nietypowa lekcja dotycząca bezpieczeństwa na długo zostanie w ich pamięci.

Barbara Sułek