• „Nie Pal Przy Mnie, Proszę” - program edukacji antynikotynowej

• 26.05.2016 15:04
      • 31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

W naszej szkole realizowany jest program edukacji antynikotynowej: „Nie Pal Przy Mnie, Proszę”.

Program jest przeznaczony dla uczniow klas I - III, realizowany przy współpracy ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną i przy wykorzystaniu przygotowanych przez stację treści. ...
      • Cele programu:

• Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
        • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
        • Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
        • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
        • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Zajęcia miały formę warsztatow w czasie których uczniowie odbywali burzę muzgów, diagnozowali poziom wiedzy z zakresu zdrowia i potencjalnych zagrożeń, rozwiązywali krzyżówki, kolorowali specjalne znaczki, na bazie historyjki obrazkowej precyzowali zasady bezpiecznego i zdrowego stylu zycia, wolnego od dymu tytoniowego.

Praca odbywała się w małych grupach, które dzieliły się spostrzeżeniami i konfrontowały wiedzę.

W efekcie działań uczniów powstały plakaty pod hasłem: Nie pal przy mnie, proszę, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.

Szkolny koordynator programu

Elżbieta Przyklenk