• 8 maja 2016 – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 12.05.2016 13:54
      • Hasłem Tygodnia Bibliotek 2016 jest „Biblioteka inspiruje”

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. ...
      • W tym dniu Gminna Biblioteka Publiczna wraz z jej filią w Mirkowie zorganizowała dzieciom wiele atrakcji. Nad wszystkim czuwała pani Ewa Tryl, która przez cały rok zachęca nas do czytania książek i korzystania z biblioteki.
        Ten piękny majowy dzień rozpoczął się od czytania. Pani dyrektor Edyta Podyma oraz pani Iwona Dzwończyk-Czemarnik – dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Długołęce przeczytały uczniom kilka ulubionych wierszy Juliana Tuwima. Dużą frajdą był półgodzinny przejazd „Super ekspresem” do Zakrzowa. Ogromne zaciekawienie uczniów wzbudził samochód policyjny, do którego dzieci mogły wejść i zobaczyć jego wyposażenie. Dzieci miały wiele pytań, na które odpowiedzi udzielał sympatyczny policjant, pan Tomasz Murawiec.

Dziękujemy za wspaniale spędzony dzień.

Lucyna Ludwiczak-Bugaj