• Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo

• 21.04.2016 21:17
      • We wrześniu 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu o certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych z terenu województwa dolnośląskiego.

• Po zdiagnozowaniu stanu poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów i uwzględnieniu wyników ankiety wstępnej - p. L. Ludwiczak-Bugaj  i M. Krawczyk - opracowały Szkolny Program Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.
        Celem w/w programu jest m.in.: poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole oraz w środowisku lokalnym poprzez:

• animację ruchu społecznego na rzecz bezpieczeństwa,
        • edukację społeczno-prawną uczniów, rodziców i nauczycieli,
        • profilaktykę zachowań agresywnych,
        • poprawę stanu wypadkowości w szkołach.

Realizacja działań ujętych w szkolnym programie powoli dobiega do końca, ale nasi uczniowie wraz z nauczycielami cały czas pracują, aby wspólnie wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa dzieci w szkole.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny osiągniemy sukces - przypieczętowany Certyfikatem Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.

L. Ludwiczak-Bugaj i M. Krawczyk