• Lektura inaczej

• 21.04.2016 12:43
      • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
        jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska
      •   Zazwyczaj uczniowie na samo hasło "lektura" reagują niechęcią i spodziewają się czegoś nudnego, a przecież czytanie książek daje tyle korzyści: wzbogaca słownictwo,uczy, rozwija wyobraźnię, emocje... Lekcje z lekturą wcale nie muszą być nudne, co udowodniliśmy wspólnie z uczniami szóstej klasy.

Szóstoklasiści przygotowali niezwykłe gry planszowe na podstawie powieści J.R.R.Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Już samo wymyślanie zadań, pytań i tworzenie planszy było wspaniałą zabawą, ale najlepsza była oczywiście sama gra. Na graczy czekało mnóstwo wyzwań i wcale niełatwo było dotrzeć do mety...Oczywiście znajomość lektury, i to w najmniejszych szczegółach, była niezbędna :)

Agnieszka Luto