• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu - Słoneczny Korowód - Dzień Przedszkolaka

• 10.05.2016 18:09
      • "Uśmiech dziec­ka jest tak jas­ny, że przyk­ry­wa słońce".

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu obchodzony jest w naszej szkole po raz 5 – od momentu nadania szkole i przedszkolu imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu (17 czerwca 2011r.). ...

• W dniu dzisiejszym – tj. 18 września 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie postanowili przyłączyć się do V Ogólnopolskiego Słonecznego Korowodu, by w ten sposób świętować obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Celem tego przedsięwzięcia było zjednoczenie wszystkich szkół w Polsce o tym samym imieniu w radosnej zabawie, propagowanie  idei  szacunku  dla  siebie  i  innych,  uczciwości,  tolerancji  oraz  dostrzegania  potrzeb  drugiego  człowieka.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się we wspólne przedsięwzięcie zaprzyjaźnionych szkół w całej Polsce, wykonując własnoręcznie uśmiechnięte słoneczka symbolizujące radość, uśmiech i pogodę ducha każdego dziecka.

Obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu rozpoczęliśmy o godz. 8.3o – apelem przygotowanym przez p. L. Ludwiczak-Bugaj. W trakcie apelu uczniowie z klasy III i VI  zaprezentowali nam 3 piosenki tematycznie nawiązujące do dziesiejszej uroczystości: „Order Uśmiechu”, "Order jedyny na świecie" i „Słoneczny Order”.

Po uroczystym rozpoczęciu z kolorowymi balonikami wyruszyliśmy w radosnym korowodzie uśmiechu. W dobrych nastrojach śpiewaliśmy piosenki i skandowaliśmy przygotowane przez uczniów hasła. W czasie przemarszu nasi uczniowie informowali mieszkańców o obchodach Światowego Dnia Orderu Uśmiechu i naszych patronach, dołączając do tego gorące jak słońce pozdrowienia oraz wręczając przechodniom żółte baloniki.

Po Słonecznym Korowodzie na terenie naszej szkoły zorganizowane zostało dla dzieci ognisko, aby w radosnych nastrojach z pełnymi brzuszkami powrócić do domów.

Order Uśmiechu został na stałe wpisany w życie naszej szkoły – widnieje na sztandarze, widzimy go w logo szkoły, w klasach i na korytarzach. Każdy z nas ma taki order na swojej twarzy kiedy się uśmiecha, bo to przecież takie zwykłe i niezwykłe słoneczko, które zawsze nosimy w sobie.

Bardzo dziękujemy p. Henrykowi Kowalskiemu za fotorelację z dziesiejszej uroczystości.

Życzymy wszystkim, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach i był w Waszych sercach.

L. Ludwiczak-Bugaj i M. Krawczyk

Do galerii zdjeć -->