• Niezwykły gość na lekcji przyrody

• 05.01.2016 15:07
      • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie uczestniczą w różnych programach ekologicznych i są bardzo zainteresowani szeroko pojętą ochroną środowiska...
      • VI klasa wykonywała projekt „Monitoring czystości najbliższego środowiska” . Celem projektu było zlokalizowanie i opisanie dzikiego wysypiska w okolicach Mirkowa.

Ńa podstawie projektów Wiktoria Tymków ucz. Kl.VI sporządziła mapkę dzikich wysypisk śmieci zlokalizowanych wokół Mirkowa.

Po odbiór tej mapki zaprosiliśmy Pana Tadeusza Lutego  przedstawiciela Ochrony Środowiska w Gminie Długołęka z którym współpracujemy .

Pan Tadeusz Luty, 10 grudnia przeprowadził lekcję dotyczącą tzw.”reformy śmieciowej”, sortowania odpadów i szkodliwości powstawania dzikich wysypisk śmieci.

Uczniowie klasy VI i V z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Podziękowali gromkimi brawami.

Irena Kotarska