• Brązowy medal do kolekcji szkoły - III miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

• 10.05.2016 18:03
      • Dnia 3 grudnia 2015 r. w SP w Brzeziej Łące odbyły się Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 8 szkół z terenu naszej gminy. Reprezentacje szkół rozegrały mecze w 2 grupach.
        W składzie naszej szkolnej reprezentacji zagrali (wyłonieni w szkolnych eliminacjach): Paweł Kaczmarek, Radosław Sznajder, Ignacy Maliga, Aleksandra Sądaj i Amelia Kijkowska.
      • Reprezentacja chłopców wyszła z grupy z II miejsca (po 2 wygranych meczach oraz 1 porażce) i po zaciętych wymianach wygrała mecz o III miejsce.

Bardziej skomplikowana była sytuacja w grupie dziewcząt. Nasza reprezentacja po wygranych 2 meczach i 1 przegranej uzyskała taką samą liczbę punktów, jak SP z Kiełczowa i SP z Łoziny. Niestety lepszy stosunek setów wygranych do przegranych miały tamte szkoły i musiałyśmy się zadowolić meczem o V miejsce. Ola i Amelia nie dały szans rywalkom i ostatecznie wygrałyśmy mecz o V miejsce. Dziewczyny z naszej reprezentacji zapowiedziały, że w przyszłym roku powalczą o lepszą lokatę :).

Jednym z wyróżniajach się zawodników podczas tych mistrzostw był Paweł Kaczmarek.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Chłopców:

I miejsce SP z Kiełczowa,
        II – SP z Brzeziej Łąki,
        III – SP z Mirkowa
        IV – SP z Borowej,
        V – SP ze Szczodrego,

VI – SP z Długołęki,
        VII – SP z Siedlca,

VIII – SP z Łoziny.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Dziewcząt:
        I miejsce SP z Kiełczowa,
        II – SP z Brzeziej Łąki,
        III – SP z Łoziny,
        IV – SP ze Szczodrego,
        V – SP z Mirkowa,
        VI – SP z Siedlca,
        VII – SP z Borowej,

VIII – SP z Długołęki.

Naszej reprezentacji dziękuję za godne reprezentowanie szkoły podczas mistrzostw!!!

dr M. Krawczyk