• Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości w ZSP w Mirkowie

• 24.11.2015 17:30
      • W piątek 20.11.2015r. w Szkole Podstawowej Im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie miała miejsce wspaniała uroczystość z okazji Dnia Życzliwości (już po raz 22 :) ) oraz Dnia Praw Dziecka. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wiele znakomitych osób, wśród których była m.in. Pani Wicewójt Halina Szydłowska, która  z ogromną radością wstąpiła w szeregi Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów a my tak sympatyczną i życzliwą osobę przyjęliśmy z otwartymi rękoma ...
      • Głównym elementem tegorocznej uroczystości było ciekawe i bardzo zabawne przedstawienie. Widowisko, w które uczniowie i nauczyciele włożyli wiele pracy, w bardzo nowoczesny i przyjazny sposób przedstawiało znane nam wszystkim  klasyczne bajki. Kostiumy, tekst, scenografia… wszystko zostało staranie przygotowane a nad całością czuwała pani Irmina Fras – nauczycielka j. angielskiego.  Przedstawienie nawiązywało do szkolnego, bajkowego Królestwa Niezwykle Uprzejmych Uczniów, nie zabrakło więc baśniowych postaci: rycerzy, dam dworu oraz króla Radosława  i królowej Zuzanny Pięknej. Na uwagę zasługiwała także oprawa muzyczna, piosenki śpiewane przez szkolny chór przy akompaniamencie dwóch gitarzystek oraz akordeonu. Oczywiście nie obyło się bez paru zabawnych, nieprzewidzianych sytuacji (na przykład zła królowa zgubiła ziarnko grochu J), ale aktorzy wykazali się wielkimi umiejętnościami improwizacyjnymi  i teatralnymi, dzięki którym zdołali nie tylko uporać się z problemem, ale także rozbawić publiczność.

Uważam, że tegoroczne przedstawienie zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie. Żałuję, że tego nie nagrałam, bo prawdopodobnie nie zobaczę tego spektaklu po raz drugi, ale na pewno na długo zagości w mojej pamięci.

Wiktoria Tymków
        /Szkolne Koło Polonistyczne/

Zapraszamy również na stonę Gminy Długołęka, na której znajduje się relacja z uroczystości: https://pl-pl.facebook.com/wdlugolece/posts/1030211217000987

Do galerii zdjeć --->