• Turniej sportowo-edukacyjny – „Pomagajmy sobie wzajemnie”

• 10.05.2016 18:04
      • KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!! Rowery znowu są nasze – po raz piąty z rzędu:).
        Turniej sportowo-edukacyjny pt.: „Pomagajmy sobie wzajemnie”
        – to impreza, która ma na celu zaangażowanie młodzieży szkół podstawowych do rywalizacji międzyszkolnej na temat prewencji kryminalnej. Poprzez zabawę i sport dzieci poznają pracę policji, jej podstawowe zadania oraz sposób zachowania się w sytuacjach stwarzających zagrożenie i ich unikanie.

• Turniej "Pomagajmy sobie wzajemnie" przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Organizatorem konkursu jest Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Po raz XVII na terenie gminy Długołęka, eliminacje przeprowadzone były przez policjantów Komisariatu Policji w Długołęce.
        Niestety do reprezentacji szkoły biorącej udział w rozgrywkach nie może być powołana osoba, która reprezentowała szkołę w poprzednich edycjach turnieju. Szkoły, które zgłosiły swój udział w rozgrywkach (8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy) wystawiły reprezentację złożoną z sześciu uczniów.

W reprezentacji naszej szkoły znaleźli się: Kamila Boluk, Radosław Sznajder, Zuzanna Lewandowska, Radosław Kaczor, Alicja Ponikowska i Kacper Woszczyk.

Po niezwykle zaciętej rywalizacji nasza szkoła (znowu) zajęła I miejsce!!! Na II miejscu uplasowała się SP z Kiełczowa, a na III SP z Łoziny. Reprezentanci naszej szkoły dołożyli wszelkich starań, aby w tym roku również wywalczyć upragnione I miejsce i wrócić do domu z cennymi nagrodami – rowerami.

W grudniu 2015 r. nasza szkoła będzie reprezentowała Gminę Długołęka podczas wrocławskich finałów.

dr M. Krawczyk