• Spotkanie z muzyką  KONCERT PROFILAKTYCZNY
      • Spotkanie z muzyką KONCERT PROFILAKTYCZNY

• 26.10.2015 22:42
      • W piątek 23 października odbył się koncert profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe przedszkole”.

Po odśpiewaniu tradycyjnej „Dzieńdobryki”, dzieci poznały nową piosenkę inscenizowaną ruchem pt. „Czarodziejskie słowa”. Przypomnieliśmy sobie ważne w codziennym życiu prawdziwego przedszkolaka magiczne słowa takie jak: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dowidzenia. Nasze dzieci w niezwykle energiczny sposób zainscenizowały nowo poznany utwór. ...
      • Kolejny punkt programu to „Piosenka odblaskowa”, której tematem było modne noszenie odblasków. Dzieci wystrojone w różnokolorowe kamizelki odblaskowe, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa oraz jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

Dzięki piosence „Kolorowe znaki” dzieci odświeżyły swoje widomości na temat znaków informacyjnych, ostrzegawczych oraz zakazu. Nasze przedszkolaki wykazały się niezwykłą wiedzą w tym temacie.

Przy piosence „Numery telefonów alarmowych” mięliśmy okazję utrwalić sobie najważniejsze numery, pomagały nam przy tym rekwizyty przyniesione przez naszych gości. Na zakończenie odtańczyliśmy taniec „Jedziemy na konikach”.

Koncert śpiewany przypadł do gustu naszym przedszkolakom, w tym miejscy serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne niespodzianki.

Anna Niedbała