• Wizyta w gospodarstwie wiejski

• 28.04.2016 19:44
      • Byłoby dziś znakomicie
        lepiej poznać wiejskie życie.

Kurka gdacze, kaczka kwacze,
        a tam mała Zosia płacze,
        ...

że uciekła jej z podwórka
        ulubiona biała kurka.

Tutaj od samego rana
        słychać głośny bek barana.

Świnki się taplają w błocie,
        koza trawę je przy płocie.

Więc słuchajcie moi mili,
        nie zwlekajcie ani chwili.

Zapraszam Was na wycieczkę,
        gdzie wiejskie zwierzęta poznacie troszeczkę.

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z naszym przedszkolem gospodarzy, wszystkie grupy przedszkolne mogły odwiedzić pobliską farmę.

Dla niektórych dzieci była to pierwsza okazją, by „na żywo” zobaczyć wiejskie zwierzęta: kury, kaczki, gęsi , świnie i króliki. Podczas oprowadzania nas po swoim gospodarstwie Pan gospodarz bardzo ciekawie opowiadał Nam o swojej codziennej pracy ze zwierzętami, pokazywał jak karmi się maleńkie nowonarodzone króliczki. Dzieci miały również niesamowitą okazję aby dotknąć, pogłaskać mięciutkiego futrzaka. Najwięcej frajdy sprawiło Nam liczenie kur, co nie było takim prostym zadaniem, gdyż te co chwila uciekały:) Nie gorszą zabawę dzieci miały bawiąc się w ganianego z gąską Danką i gąsiorem Edkiem, nie trudno zgadnąć kto za kim gonił…:)

Pod  koniec tej jakże miłej i pouczającej wizyty przedszkolaki obdarowały gospodarzy słodkimi upominkami od razu zapowiadając, że jeszcze tu wrócą. Serdecznie dziękujemy!

Marta Flis

Do galerii zdjęć --> grupa I i III