• Wycieczka do teatru "Księżniczka łabędzi"

• 08.04.2016 16:42
      • W środę 6 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne oraz kasa „I a” pojechały do wrocławskiego Impartu na spektakl pt. „Księżniczka łabędzi”. ...
      • Historia pięknej dziewczyny zamienionej przez złego czarnoksiężnika w łabędzia,  adaptowana na barwne widowisko dla dzieci przyciągnęła uwagę małych widzów. Spektakl gdzie środkiem przekazu nie jest  słowo lecz muzyka i taniec, wydaje się być trudnym tematem dla dzieci. Jednakże  piękna muzyka Piotra Czajkowskiego, taniec dziecięcych oraz  dorosłych artystów, kolorowe kostiumy, barwna  scenografia urzekły naszych widzów.

Widowisko charakteryzowało się również żywym tempem – na scenie szybko następowały zmiany scenografii, układów tanecznych i kostiumów. Nie zabrakło również elementów humorystycznych, a tancerze byli momentami  na wyciągnięcie ręki , tuż obok widzów. Wszystko to sprawiło, że dzieci niejednokrotnie wpatrywały się w scenę jak zaczarowane.

Również pogoda nam dopisała – mimo, że rano padał deszcz, później rozpogodziło się, a jak wracaliśmy do przedszkola zza chmur wyjrzało słońce.

Bogumiła Trzęsowska