• Wycieczka do Teatru Lalek

• 21.04.2016 13:44
      • 9 października przedszkolaki ze wszystkich grup udały się do Wrocławskiego Teatru Lalek na przedstawienie pt „Calineczka”. To nasza pierwsza wycieczka w tym roku więc wszyscy byliśmy bardzo nią podekscytowani. Po pysznym i zdrowym śniadanku czekały już na nas autobusy, które przewiozły nas na ulicę Teatralną w magiczny świat baśni…baśni o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. ...
      • Oczarował nas ten spektakl pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewały jeszcze długo po wyjściu z teatru. Grany w przepięknej, baśniowej scenografii, przykuwający uwagę prowadzeniem lalek przez jedną aktorkę. Cudowne postaci: owady z wyłupiastymi oczami, wielkie zielone ropuchy czy ślepy kret zbudziły zachwyt naszych przedszkolaków. Jednak najdłużej w naszej pamięci zostanie maleńka, urocza dziewczynka, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu i jej przyjaciółka jaskółka która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Przedstawienie uczy nas dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym.

Udział w tym spektaklu na długo zostanie w naszej pamięci, a przesłanie z niego płynące w naszych sercach.
        Marta Flis