• 24.12.2015 14:40
      • „…. Już nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
        A razem z Nim maleńka przyszła Miłość….”
      • Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Już po spotkaniu z Mikołajem, w naszym przedszkolu  było czuć, słychać i widać przygotowania do tych wyjątkowych Świąt… Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holów, pieczenia pierniczków, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi. Uczyły się kolęd, pięknych  pastorałek, wierszy, przygotowały ze swoimi rodzicami stroje na Jasełka.

W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień. 22 grudnia we wtorek o godzinie 17 .00 dzieci z grupy III zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie Jasełkowe.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.  Zaproszeni rodzice wraz ze swoimi dziećmi- aktorami mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów sprawiło, że przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Podczas występu rodzice nie kryli wzruszenia, niejedna mama ocierała łzę po występie swojego dziecka.

Po tym wzruszającym i pełnym emocji spektaklu dzieci usiadły wraz ze swoimi rodzicami przy stołach gdzie pod instruktażem pani Gosi stworzyli piękne stroiki świąteczne. Każdy stroik był niepowtarzalny i wyjątkowy , bo stworzony przez najbliższe sobie osoby na świecie: dzieci i ich rodziców. Wszyscy twórcy tych pięknych dekoracji zapewniali, że stroiki trafią na ich wigilijne stoły.

Na koniec tego wyjątkowego spotkania dzieci dostały upominki świąteczne (zdjęcia z Mikołajem, lizaki na choinkę i pięknego Aniołka na szczęście).

Magiczna atmosfera, piękne ,wzruszające występy dzieci i spotkanie z najbliższymi to wymarzony początek Świąt Bożego Narodzenia.

Marta Flis