• 08.12.2015 22:11
      •  „  Kochany Panie Mikołaju
        My tak czekamy każdej zimy,

Dlaczego zawsze Pan przychodzi do nas Gdy śpimy ?
        Czy to już musi tak pozostać?
        Czy to jest w księgach zapisane?
        Ja od prezentu bym wolała

Spotkanie z Panem ...”
      • Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać.

W tym roku Mikołaj przywiózł ze sobą wyjątkową pomocnicę…. królową Elsę z kultowej baśni  „Kraina Lodu”. Dzieciaczki były podwójnie zachwycone, zresztą trudno się dziwić- tacy ważni goście pod jednym dachem???„My to mamy szczęście, opłacało się być grzecznym …”-szeptały jeden przez drugiego.

Nasz gość ze swoją wyjątkową pomocnicą odwiedził wszystkie dzieci. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Wyjątkowym elementem tego spotkania było „czarowanie” słodkości z tajemniczej skrzyneczki, którą przyniosła ze sobą Elsa. Na koniec tego jakże pięknego i wyjątkowego spotkania dziewczynki zaśpiewały dla Mikołaja i jego pięknej pomocnicy słynną już piosenkę „Mam tę moc”.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości, a zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień…. dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie…

Marta Flis

Do galerii zdjęć grupa I -->