• Poranek Kolęd

• 20.12.2014 13:37
      • W dniu 19.12.2014r. tradycyjnie odbyła się w szkole uroczystość tzw."Poranek Kolęd". W tym roku odpowiedzialnym za jego oprawę został ks. Łukasz, który poprzez włączenie do współudziału w poranku dzieci zarówno ze szkoły, jak i z przedszkola uczynił z niego nasze wspólne dzieło.
        Swoje umiejętności po raz pierwszy zaprezentowała Filharmonia Mirkowska (nazwa stworzona specjalnie na te okazję) - orkiestra złożona z dzieci z klas II, IV, V i VI. Mieliśmy okazję obejrzeć również spektakl pantomimę w wykonaniu dzieci z II grupy świetlicowej.
        Wystąpili również najmłodsi uczestnicy - przedszkolaki. Dziewczynki w przebraniach aniołków z grupy III zaśpiewały pastorałkę, a dzieci z grupy II przestawiły inscenizację ruchową ze śpiewem. Podkład stworzyła pani Ania, która prowadzi w przedszkolu zajęcia rytmiczne i która zawsze chętnie pomaga w tego typu działaniach.
        W Poranku kolęd gościnnie, na zaproszenie księdza Łukasza, wystąpił dyplomowany pianista z Toronto, Adam Żukiewicz. Profesjonalny występ pianisty pogłębił świąteczny nastrój uroczystości i  zainspirował nas do wspólnego kolędowania.
        Dziękujemy Księdzu za wyczarowanie tej świątecznej aury i życzymy wszystkim

ZDROWYCH I NASTROJOWYCH ŚWIĄT.
        Ewa Wojewoda