• Bożonarodzeniowe projekty edukacyjne

• 17.12.2014 21:35
      • „By­wa, że la­tami wal­czy­my z tym, co oczy­wis­te,
        a niekiedy naj­bar­dziej sza­lone pro­jek­ty zachwy­cają nas od pier­wsze­go wejrzenia”.
        – Éri­c-Em­ma­nuel Schmit­t –

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwań, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących świat jak nie dzieci? Projekty o tematyce bożonarodzeniowej opracowane przez naszych nauczycieli realizowane są w klasach od  I-VI.
        W klasie II pani L. Ludwiczak-Bugaj realizuje projekt „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”, a uczniowie klas IV-VI biorą udział w projekcie pt.: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” – opracowanym w 2012r. przez panią M. Krawczyk i A. Luto.
        Projekty edukacyjne skierowane zostały w szczególności do uczniów klasy I-VI, a pośrednio do całej społeczności szkolnej. Celem projektów było ożywienie i pogłębienie zainteresowań tradycją obrzędową okresu Bożego Narodzenia, poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, zintegrowanie społeczności szkolnej do realizacji zadań oraz wdrażania uczniów do podejmowania działań na rzecz siebie, szkoły i środowiska.

dr M. Krawczyk
        Do galerii zdjęć-->