• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• 17.12.2014 20:20
      • Dnia 17 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym i zarazem instruktorem Pierwszej Pomocy – p. Tomaszem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-VI. Celem zajęć przeprowadzonych przez p. Tomasza – wykwalifikowanego Ratownika Medycznego – było uświadomienie uczniom, że każdy z nas może przyczynić się do uratowania komuś życia. Zajęcia miały przygotować uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Tomasz przypomniał dzieciom: numery alarmowe oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej tzw. bocznej ustalonej.
        Pani dyrektor E. Podyma zaprosiła p. Tomasza na kolejne spotkania, dzięki którym nasi uczniowie zwiększą zasób wiedzy z zakresu procedur postępowania w sytuacji zaistnienia wypadku lub przypadku zagrożenia zdrowia, a przede wszystkim wpłyną na zwiększenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
        W naszej szkole od 2011r. – w ramach ogólnopolskiego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” – p. Agmieszka Luto i Magdalena Krawczyk realizują w szkole projekt edukacyjny „Mały Ratownik Medyczny”.

dr M. Krawczyk