• "Bądź bezpieczny – noś odblaski"

• 04.12.2014 20:21
      • Dnia 4 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z policjantami z komisariatu w Długołęce w ramach akcji "Gmina Długołęka - Gmina Bezpiecznych Dzieci". Głównym jego tematem było ogólnie pojęte bezpieczeństwo dziecka na drodze.
        Nasz dzielnicowy mł. asp. Rafał Gliga przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.
        Nasi uczniowie dobrze pamiętali te zasady, chętnie odpowiadali na pytania: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnie, jak bezpiecznie poruszać się rowerem i mówiły czego nie wolno robić blisko ulicy oraz jak należy się ubrać żeby być widocznym.
        Pan Rafał przypomniał uczniom znowelizowaną ustawę – Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych.
        Nasi uczniowie - z rąk p. Kamili Kochaniec z Urzędu Gminy w Długołęce - w ramach w/w akcji otrzmali opaski odblaskowe.

dr M. Krawczyk