• Spotkanie z muzyką - altówka

• 07.01.2020 19:14
      • Dnia 20 grudnia2019 roku odbyło się kolejne, ostatnie w 2019 roku spotkanie z muzyką, pt. „Altówka, co zna włoskie słówka”. Pani Alina przywitała wszystkie dzieci piosenką pt. „Wszystkich pięknie dziś witamy” i przedstawiła gościa, panią Kasię. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak zbudowana jest altówka, czym dokładnie różni się od skrzypiec oraz jak należy na niej grać. Dzieci bezbłędnie wskazały inne instrumenty należące do rodziny strunowych smyczkowych: skrzypce, wiolonczelę i kontrabas.
      • Dużo radości i zabawy sprawił nam „Wiersz o Altówce” w trakcie którego prezentowane były różne techniki oraz dynamika gry. Poznaliśmy takie „słówka” jak: piano –cicho; forte – głośno; pizzicato - szarpanie palcem; staccato – skaczące dźwięki, allegro-szybko, andante-wolno itp. Dzieci miały możliwość wysłuchania wielu utworów zagranych na altówce. Nie zabrakło oczywiście zagadek muzycznych, wykonanych przez p. Kasię. Były to najbardziej znane i lubiane piosenki o zimie. Pani Alina zna ich aż 54!

Były inscenizacje piosenek oraz tańce, które dzieci tak uwielbiają, między innymi przy utworach: „Dwa Mikołaje” i „Choinka”, a światełka podczas śpiewania piosenki „Idą święta”, wprowadziły nas w magiczny, świąteczny nastrój. Na zakończenie wspólnej zabawy, pani Alina złożyła wszystkim piękne życzenia, a my z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Dorota Podłowska