• Przedszkolne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

•   „Na kolanach u Mateńki
        siedzi Jezus malusieńki.
        Z Prawej strony klęczy wołek,
        z lewej - jagnię i osiołek.
        A pod stropem aniołowie
        wyśpiewują jak pastuszkowie.
        Józef święty  uśmiechnięty
        otwarł drzwi stajni na oścież:
        - mili goście proszę wchodźcie.”

(Ewa Szelburg – Zarembina)

• Grudzień to w przedszkolu czas szczególny, czas radosnego oczekiwania – najpierw na Mikołaja, a potem na święta. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością odliczają dni do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie w każdej grupie trwają przygotowania do tych wyjątkowych dni. Dzieci rozmawiają na temat tradycji i zwyczajów świątecznych, przygotowują drobne upominki dla swoich najbliższych. Szczególnie lubianym zwyczajem jest wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków w każdej grupie.

W klimat świąteczny wpisują się również przygotowania do Jasełek, które dzieci chciałyby zaprezentować przed swoimi najbliższymi. Pochylamy się nad wydarzeniami, które miały miejsce dwa tysiące lat temu, kiedy narodził się Jezus. Dzieci ćwiczą swoje role, uczą się kolęd i pastorałek. W ostatnich dniach tuż przed świętami – nie może zabraknąć życzeń i wspólnego zasiadania przy stole oraz małego poczęstunku. Mamy nadzieję, że czas świat był dla wszystkich Państwa nie tylko czasem wypoczynku ale przede wszystkim wspólnego świętowania w gronie swoich najbliższych, przyjaciół i rodziny.

Bogumiła Trzęsowska

Grupa I -->