• Tydzień z Mikołajem

• 07.01.2020 18:27
      • Początek grudnia był czasem oczekiwania na Mikołaja. We wprowadzaniu się w mikołajkową atmosferę pomogła nam piosenka „To Mikołaj”, którą dzieci przygotowały specjalnie dla Mikołaja. Przedszkolaki miały możliwość napisania listu do Świętego Mikołaja (w formie obrazkowej), zastanawiały się również, o czym mogą marzyć ich rodzice. Dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby list dotarł do adresata. Pełnym emocji wydarzeniem, była wizyta na poczcie… całego przedszkola! smiley  Tam dzieci przyjrzały się pracy urzędu pocztowego, pani urzędnik nakleiła znaczek i wspólnie wysłaliśmy list do Mikołaja.

Kilka dni później do przedszkola zawitał niecodzienny dwu i półmetrowy gość. Dzieci oniemiały z wrażenia. Był to posłaniec z listem od Świętego Mikołaja. W liście, Mikołaj dziękował nam pięknie za pamięć i obiecał, że przybędzie dokładnie za cztery dni z workiem pełnym prezentów. Poprosił również, aby każda grupa ubrała choinkę, pod która muszą zmieścić się wszystkie prezenty. Przedszkolakom o prezentach nie trzeba dwa razy powtarzać - na drugi dzień, choinki zagościły już w naszym przedszkolu.
      • 6 grudnia do Przedszkola w Mirkowie wreszcie zawitał Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami: Reniferkiem i Aniołkiem. Niestety, sanie oraz zaprzęg musiały pozostać na dachu. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi przygotowaną piosenkę i każdy przedszkolak otrzymał prezent.

Na zakończenie tego wspaniałego dnia, zasiedliśmy do wspólnej uczty mikołajkowej. Czekolada tego dnia lała się u nas strumieniami i to dosłownie. Wszystko za sprawą fontanny czekoladowej, która sprawiła, że magia świąt zagościła w naszym przedszkolu.

Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim jego pomocnikom, zarówno tym małym, jak i dużym laugh

Anna Mikołajczak

Wizyta na poczcie - listy do Mikołaja -->