Warsztaty "Mądrze kupuję i mało śmieci generuję"

W dniach 17 i 18.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Mądrze kupuję i mało śmieci generuję". Miały one charakter multimedialny i praktyczny, a zostały zorganizowane w ramach programu edukacji ekologicznej na 2018 r. pod hasłem ”MINIMALIZUJĘ I PONOWNIE  WYKORZYSTUJĘ” organizowanym przez  GOK i  GMINĘ Długołęka dzięki  dofinansowaniu ze Środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się, dlaczego nie wolno marnować żywności – w aspekcie ekonomicznym, ekologicznym oraz moralnym. Pani Milena Dudzińska przekazała uczniom wiele niezbędnych w tym temacie informacji, a także uaktywniła młodzież do dyskusji. Dzięki uzyskanym informacjom, a szczególnie po obejrzeniu filmiku ukazującego wyspę utworzoną ze śmieci wędrującą po Oceanie, uczniowie zgodzili się z Panią Mileną, że zakupy powinny być świadome. Nie należy kupować produktów nadmiernie zapakowanych, ponieważ zwiększa to koszt produktu, jak również ilość zbędnych opakowań - "śmieci". Zajęcia były bardzo ciekawe.

DZIĘKUJEMY.