• WYCIECZKA –„OWADZI MAKROKOSMOS”

• 05.11.2018 22:46
      •

14.09.2018 r. uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Mirkowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie  Rodzinnego Parku Przygód „GÓRECZNIK". W trakcie wycieczki mieli możliwość wcielenia się w rolę piekarza i przygotowania własnego bochenka chleba. Poznali także świat owadów i ich rolę w ekosystemie.

• Gdy wysiedliśmy z autokaru, serdecznie przywitała nas Pani Renata. Od razu poprosiła, by uczniowie umyli ręce, bo na każdego czekał już talerzyk z gotowym ciastem, z którego trzeba było uformować bochenek lub precelka, który został następnie wypieczony. W międzyczasie, gdy dzieci formowały różnorakie bochenki chleba, Pani Renata zapoznała je z rodzajami zbóż, z których powstaje mąka na chleb oraz opowiedziała, jak dawniej wypiekano chleb. Gdy dzieci oddały swoje chlebki do upieczenia, Pani Renatka zaprosiła wszystkich do Parku Przygód. Właśnie tam uczniowie poznali świat owadów i ich rolę w ekosystemie oraz dowiedzieli się, do czego owadom służą m.in.: czułki, szczypce czy aparat gębowy. Dzieci poznały także warstwy lasu oraz różnego rodzaju grzyby jadalne i trujące. Spacerując dalej, poznaliśmy zwierzęta mieszkające w zagrodzie; zarówno gospodarskie, jak i egzotyczne. Po zakończeniu zajęć każdy z uczestników otrzymał certyfikat "Małego Piekarza" oraz wypieczony chlebek. Zajęcia były bardzo ciekawe i przebiegały w bardzo miłej atmosferze. DZIĘKUJEMY za możliwość uczestniczenia w nich bezpłatnie.

Irena Kotarska