Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki

W minionych dniach dzieci z grupy I rozmawiały na temat wpływu jedzenia owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Okazało się, że nasze najmłodsze przedszkolaki mają ogromną wiedzę w tym temacie. Nie tylko znały nazwy wszystkich owoców i warzyw, ale również wiedziały jakie witaminki w nich mieszkają :)

Oczywiście nie obyło się bez zajęć praktycznych, na których wspólnie zrobiliśmy szaszłyki owocowe oraz pyszny sok z buraków i marchewek. I tym razem dzieci zaskoczyły pozytywnie zjadając owocowe patyczki i wypijając soczek do ostatniej kropelki.
Wspaniałym dopełnieniem tematu okazały się prace plastyczne-techniczne, m. in. owoce z masy solnej, marchewki z bibułki czy ludziki z ziemniaków.
Miniony tydzień okazał się dla nas wszystkich bardzo pouczający. Niezwykle ważne jest wpajanie dzieciom zasad zdrowego żywienia i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że dzieci z grupy I mają je w jednym paluszku. :)

Marta Flis

<----do galerii zdjęć