• Spotkanie z muzyką - perkusja

• 28.10.2018 21:24
      • 25 października odbyło się drugie w tym roku spotkanie z muzyką. Gościem specjalnym tym razem był pan Zbyszek Lewandowski – perkusista, muzyk jazzowy, nauczyciel. Po przywitaniu dobrze już znaną i lubianą przez dzieci „Dzieńdobrynką”, nasz gość wprowadził dzieci w świat instrumentów perkusyjnych.

• Mogliśmy obejrzeć i usłyszeć dźwięki instrumentów z różnych stron świata – także te zrobione z materiałów przyrodniczych- np. z tykwy, czy orzechów brazylijskich.  Jednakże największe uznanie i podziw wśród dzieci wzbudziła perkusja oraz grający na niej pan Zbyszek. Zapewne dlatego, że niezbyt często dzieci mają okazję zobaczyć z bliska taki zestaw perkusyjny oraz posłuchać  kogoś, kto nie tylko potrafi wspaniale na nim grać, ale także niezwykle ciekawie o nim opowiadać. Dzieci wpatrywały się jak zaczarowane  i z uwagą słuchały. Były też oczywiście piosenki – „Słoneczko” oraz „Jesienne liście”,  w których aktywny udział brały nasze przedszkolaki.

Bogumiła Trzęsowska

<------do galerii zdjęć