• „Już przedszkolak wie, że świat sprząta się”

• 24.09.2018 20:16
      • Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję. Wszystkie nasze dzieci wyszły do swojego ulubionego  lasku, gdzie zbierały śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i w lesie zrobiło się czysto i przyjemnie.

• Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność  wobec siebie i przyrody.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Tym samym w każdej grupie przedszkolnej nauczycielki przeprowadziły  zajęcia tematyczne. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Marta Flis

<-------do galerii zdjęć