Nawigacja

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

21 września obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. To piękna tradycja naszej placówki, którą z ogromną radością i wielkim uśmiechem obchodzimy co roku. 21 września to dzień szczególny dla społeczności szkolnej, ponieważ patronem naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego są właśnie Kawalerowie Orderu Uśmiechu.

Order Uśmiechu to niezwykłe odznaczenie, które dzieci nadają dorosłym za pracę na rzecz dzieci. Do tej pory odznaczono nim blisko 900 osób z 40 krajów świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak : Ojciec Święty Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Janson- twórczyni Muminków i Astrid Lindgren –autorka Pipi Langstrum, prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, pisarka Ewa Szelburg – Zarembina, piosenkarka Majka Jeżowska wiele innych osób, których  działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom radość, często ratuje ich życie

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień oraz to słoneczne odznaczenie nasze przedszkolaki  wzięły udział w Słonecznym Korowodzie, który przeszedł ulicami Mirkowa dzieląc się radością z jego mieszkańcami. Tego dnia dominował w przedszkolu i na ulicach ( za sprawą uczniów  naszej szkoły i przedszkola) kolor żółty i niebieski , który widniał nie tylko na naszych koszulkach , bowiem każdy z nas dumnie dzierżył w swoich małych rączkach kolorowe baloniki.

                                                                                                                      Marta Flis

<-------do galerii zdjęć

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie
    ul. Słowackiego 17
    55-095 Mirków
  • 71/315-10-30

Galeria zdjęć