• Spotkanie z muzyką - wiolonczela

• 24.09.2018 19:59
      • Spotkania z muzyką to cykl zajęć muzycznych, podczas których co miesiąc poprzez wspólną zabawę poznajemy inny interesujący instrument. Dobroczynny wpływ muzyki na rozwój dzieci jest znany od wieków. Dzięki kontaktowi z muzyką dziecko się uwrażliwia, wydobywa i aktywizuje emocje. Muzyka działa pobudzająco na rozwój oraz wyobraźnię.

Pierwszym instrumentem, który przywiozły ze sobą pani Kasia Kurczewska (prowadząca koncert)  oraz Anna Wąsik ( muzyk)  był instrument z rodziny smyczkowych –wiolonczela.
      • Przedszkolaki poznały historię wiolonczeli, słuchały jej niezwykłego brzmienia oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o budowie instrumentu poprzez wierszyk „Trzeba wiele sztuczek znać, by na wiolonczeli grać”. Poznaliśmy kilka utworów na wiolonczelę „Barkarola”, „ Jezioro Łabędzie”, oraz włoskie zwroty muzyczne jak piano, forte, pizzicato, artegio i wiele innych

Koncert był kolejną wspaniałą okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci oraz kształtowania percepcji słuchowej- tak ważnej dla przyszłego ucznia.

Marta Flis

<----------do galerii zdjęć