• 13.06.2018 06:00
      • Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
        uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością”

Antoine de Saint – Exupére

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Więc nie mogło zabraknąć tych obchodów i u nas. To bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.

Po śniadanku wszystkie grupy przedszkolne zaopatrzone w koce i plecaczki udały się na długo wyczekiwany piknik. Udaliśmy się do pobliskiego lasku, oczywiście dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone spotkaniem w tym zielonym miejscu. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do zabawy. Oprócz korzystania z placu zabaw same wymyślały zabawy np. zielony berek, podchody, puszczały olbrzymie bańki.

• Gdy już nacieszyły się nowym miejscem, zabawkami przystąpiliśmy do najważniejszej części, bez której nie byłoby pikniku, czyli….. jedzenia :-) Po wspólnym posiłku wszystkie przedszkolaki posprzątały opakowania po swoich przysmakach czym wzbudziły  nasz zachwyt. Starsze przedszkolaki poszły ze swoimi Paniami na lody, młodsze ćwiczyły w tym czasie na „siłowni”. To był naprawdę niezapomniany czas, a uśmiechy dzieci, ich entuzjazm i zaraźliwa radość sprawiła, że My- ich panie również mogłyśmy przypomnieć sobie te beztroskie lata, za co serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości  od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Marta Flis

<---- do galerii zdjęć