• Konkurs recytatorski w przedszkolu

• 13.06.2018 05:21
      • 25 maja w naszym przedszkolu odbył się główny  konkurs recytatorski. Każdą z grup reprezentowały trzy osoby , wcześniej wyłonione w konkursach wewnątrzgrupowych. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.  Głównym  celem naszego konkursu było wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.

Gospodarzami naszego spotkania były dzieci z grupy III : Zosia Neumann, Ania Wojewoda, Wojciech Skorupa, którzy wspaniale spisali się w roli konferansjerów.

• Występy dzieci oceniała komisja w składzie: pani wice dyrektor Janina Marynowska, pani Magdalena Wijas- Podurgiel, Pani Barbara Porębska, Pani Anna Chałada. Komisja kierowała się następującymi kryteriami: atrakcyjność wiersza, interpretacja utworu, opanowanie pamięciowe, wrażenie artystyczne. Przed jury stanęło bardzo trudne zadanie, wybrać mistrzów recytacji. Po burzliwych naradach w końcu się udało. I tak:

I miejsce : Anna Hladik ( gr III)

II miejsce:  Agata  Cegielska (gr I),

Joel Hałka (gr I)

III miejsce:  Zosia Wilk (gr II)

Milena Petri (gr I)

Ania Radzik (gr III)

Wyróżnienia:  Mikołaj Stolarczyk (gr II)

Paweł Kowalski ( gr II)

Olga Ślęzak ( gr III)

Wszyscy uczestnicy  zostali nagrodzeni   pamiątkowymi  dyplomami i książkami, wręczonymi przez panią wice dyrektor.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i  nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!

Marta Flis

<---- do galerii zdjęć