• Spotkanie z muzyką w kwietniu

• 18.04.2018 05:34
      • 13 kwietnia odbył się kolejny koncert muzyczny w naszym przedszkolu. Pani Kasia Kurczewska przyjechała tym razem z flecistką. Przedszkolaki poznały nie tylko flet poprzeczny, na którym grała pani Ela, ale także całą rodzinę fletów – flet prosty, flet piccolo, flażolet, flet zen. Flety należą do instrumentów dętych drewnianych – choć przekornie bardzo często są z metalu, a drewniany jest w nich tylko stroik. Pani Ela przeniosła nas w świat muzyki klasycznej, w której tym razem flet był instrumentem wiodącym. W wiosenny nastrój wprowadzili  nas za sprawą pani Eli - Edvard Grieg swoim utworem „Poranek” (I Suita z „Peer Gynta”) oraz A. Vivaldi utworem „Szczygieł”.

• Nie mogło zabraknąć też oczywiście słynnego „El Condor Pasa”, który przeniósł nas do Peru w góry Andy gdzie żyją te królewskie ptaki. Julian i Antoni z gr. III wykonali inscenizację do utworu. A skoro flet był głównym bohaterem naszego kwietniowego spotkania to pojawiło się także  „Badinerie” J. S. Bacha, do którego przedszkolaki wystukiwały rytm. Wspólnie wykonaliśmy utwór ludowy „Kukułka” – pani Ela grała, a dzieci tańczyły i razem z panią Kasią śpiewały refren.

Bogumiła Trzęsowska

<---- do galerii zdjęć