• Warsztaty manualne

• 01.03.2018 05:07
      • 23 lutego, w piątek nasze przedszkolaki uczestniczyły w Warsztatach manualnych.
        Warsztaty balonowe to niecodzienna forma zabawy rozwijająca dziecięce zdolności motoryczne. Zajęcia z balonami dają niepowtarzalną możliwość nauki poprzez wspaniałą zabawę. Tworzenie balonowych postaci to świetna forma spędzania twórczo wolnego czasu - kochana przez dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały technikę modelowania różnych figur z balonów, co praktyce wcale nie okazało się takie prosteJ! Łatwiejsze do zrobienia było składanie papierowych serwetek, służących do dekoracji stołu. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w żonglerce. Podrzucanie, łapanie i przekładanie piłek (papierowych kulek) bardzo korzystnie wpływa na koncentrację uwagi, a wiadomo, że sporo dzieci ma z nią problem.
      • Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało balonikowego łabędzia oraz ozdobnie złożoną serwetkę do domu.  Warsztaty spodobały się dzieciom i zainspirowały nas do kontynuacji podobnych zajęć w swoich grupach. Dochód z warsztatów został przeznaczony na cele charytatywne.

Dorota Podłowska

<---- do galerii zdjęć