• Wyjazd do Teatru Lalek

• 13.02.2018 05:47
      • 30 stycznia, we wtorek przedszkolaki wyjechały na spektakl pt „Piękna i Bestia”.  Większość dzieci zna tę piękną, tajemniczą baśń, jednak jej kolejne wersje są nieco różne. Teatr Lalek wykorzystał wersję Stanisława Grochowiaka, która jest trochę przekorna ale też zabawna.  Poeta wzbogacił bowiem fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostaje jednak niezmienne – w życiu nie należy się kierować pozorami, a to co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu. Niewątpliwym atutem spektaklu są piękne kostiumy, scenografia, oświetlenie  i muzyka, które tworzą niezwykłą atmosferę porywającą widza – jak za sprawą czarodziejskiej różdżki - w świat baśni.

• Tego nie dostrzeżemy ani w  kinie, ani w  telewizji, tej niewątpliwej aury magii, tajemniczości, która oczarowuje nie tylko dzieci ale również dorosłych.

Bogumiła Trzęsowska

<---- do galerii zdjęć