• Spotkanie z muzyką 5.01

• 09.01.2018 05:35
      • W piątek – 5 stycznia odbył się kolejny w tym roku szkolnym, a zarazem pierwszy w Nowym Roku 2018 - koncert muzyczny. Ten rok rozpoczęliśmy z waltornią – lub jeśli ktoś woli z rogiem. Gościem Pani Kasi oraz naszym był pan Konstanty Achromienko, który pochodzi z Białorusi. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. fragment  IX symfonii L. van Beethovena, „Finlandię” Sibeliusa oraz „Pieśń myśliwych” z opery C.M. Webera „Wolny strzelec” i „Poloneza” M. Ogińskiego.

• Pierwsze rogi były instrumentami wykonanymi z rogów zwierzęcych (stąd też ich nazwa) i były to instrumenty myśliwskie – wykorzystywane podczas polowań. Pan Kostek zagrał dwa sygnały myśliwskie: „Zbiórkę myśliwych” oraz „Apel na łowy”, które przybliżyły nam temat, a dzieci w tym czasie naśladowały grę na rogu.

Nie mogło zabraknąć piosenek – tym  razem związane były one z zimą – choć za oknem jej niestety nie widać. Dzieci bawiły się przy piosence „Dziesięć bałwanków” do której wspólnie z Panią Kasią przygotowały inscenizację. Czas jak zwykle szybko upłynął i pożegnaliśmy miłych gości.

Bogumiła Trzęsowska

<--- do galerii zdjęć