• Wigilia w grupie III

• 28.12.2017 10:49
      • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończył się w naszym w przedszkolu uroczystą Wigilią. Dzieci z grupy III, odświętnie ubrane, samodzielnie przygotowały się na ten uroczysty moment: nakryły stół białym obrusem, pod obrusem ułożyły sianko, przystroiły stół gałązkami świerkowymi i kolorowymi lampkami. Nakryły do stołu - chłopcy rozkładali serwetki, dziewczynki talerze i drobny poczęstunek. Pamiętały o pozostawieniu jednego pustego miejsca dla niespodziewanego gościa oraz ułożeniu opłatka w centralnym miejscu stołu. Po modlitwie, dzieląc się opłatkiem, złożyły sobie nawzajem życzenia, a po nich nastąpiło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie pani Konstancji, z udziałem młodszych kolegów i koleżanek z grupy II.

• Dziecięcy, radosny śpiew, płonące świece, blask lampek choinkowych - wszystkie te elementy stworzyły scenerię do wzruszającego spotkania przy stole. Postawa dzieci w tym dniu, pełna ekspresji i odpowiedzialności to dowód na to, iż warto celebrować takie momenty w przedszkolu - czynić je wyjątkowymi na tle codziennych figli i zabaw.

Ewa Wojewoda

<--- do galerii zdjęć