• Spotkanie z muzyką - gitara klasyczna

• 09.12.2017 16:46
      • Kolejny w tym roku koncert muzyczny odbył się 1 grudnia, a główną bohaterką była gitara klasyczna. Pan Adam Ciećko przez 13 lat doskonale opanował tajniki gry na tym instrumencie. Mogliśmy się o tym przekonać słuchając utworów, które zaprezentował: „Pociąg”, „Etiuda”, „Fiesta gitara”. Umiał też ciekawie opowiedzieć i pokazać skąd się wydobywają dźwięki w tym właśnie instrumencie. Zaprezentował różne techniki gry na gitarze. Pani Alina przypomniała nam, że gitara należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych. Ale oczywiście były też piosenki  - „Grajmy na gitarze” śpiewaliśmy wszyscy, a Szymon, Olga, Klaudia i Natan zaprezentowali choreografię z gitarami.
      • Nie zabrakło też akcentu świątecznego za sprawą pięknej piosenki Czerwonych Gitar „Jest taki dzień” oraz mikołajkowego  dzięki piosence „Dwa Mikołaje”, przy której wszyscy mogli się rozruszać i zaśpiewać.

Bogumiła Trzęsowska

<--- do galerii zdjęć