• Pluszowy miś

• 05.12.2017 19:07
      • Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły  ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
        W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
      • Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, oglądanie  bajek o znanych misiach, czytanie misiowych bajeczek, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.
        Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Marta Flis

<---- do galerii zdjęć