• Fagot - Spotkanie z muzyką

• 23.09.2017 08:16
      • Nareszcie… rozpoczęła się nasza wspaniała podróż w świat pełen dźwięków. Pierwsze Spotkanie z Muzyką w nowym roku szkolnym odbyło się w piątek 15 września, a naszym gościem był Pan Kacper Lechowski  wraz ze swoim wspaniałym instrumentem z rodziny dętych drewnianych- fagotem.

• Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy „Dzieńdobrynką”.  Pani Monika , która prowadziła koncert wprowadziła nas w jesienny nastrój piosenką w rytmie reggae „ Jesienią fajnie jest”, do której układ choreograficzny z wielkim wdziękiem wykonał Tomek  z grupy I.
        Nasi goście opowiedzieli nam o budowie fagotu (stopa, kolanko, skrzydło, rura basowa, czara głosowa), jego wysokości, co mógł zmierzyć Bartuś z grupy II. Przypomnieliśmy sobie różne sposoby grania na instrumencie m.in. piano, forte, glissando, legato.
        Mieliśmy również niezwykłą okazję wysłuchać utworów granych przez pana Kacpra np. melodii „ W grocie króla gór” (utwór znany dzieciom z bajki „ Trolle”), „Słoń” z „Karnawału zwierząt” czy „ Bolero”. Nasze spotkanie zwieńczył przecudowny występ dziewczynek, które z wielkim wdziękiem zatańczyły do utworu „Swingujące siostry”.

<--- do galerii zdjęć

Marta Flis