• LIST PANI DYREKTOR EDYTY PODYMY

• 24.06.2018 07:19
      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele –  bardzo często na rozpoczęciu roku szkolnego powtarzałam „Nowy rok szkolny to nowy rozdział w księdze Waszego i mojego życia. Rozdział jedyny i niepowtarzalny. Raz napisany – nie da się zmienić”, składając deklarację, że dołożę wszelkich starań, byście powracali do jego lektury z przyjemnością i ze wzruszeniem.

Właśnie kończy się 17 rozdział, tyle lat byłam dyrektorem i cały ten czas bardzo się starałam… Przejmowałam szkołę w 2001r., z drewnianymi, spróchniałymi oknami, z przeciekającym dachem, z cegłą klinkierową na podłodze w toaletach i w kuchni, z wytartym parkietem w salach lekcyjnych i salce gimnastycznej, z piaszczystym boiskiem, dziurawymi chodnikami, uszczerbionymi schodami.

Dzisiaj budynek wygląda zdecydowanie inaczej, a prawdziwy rozkwit dopiero przed nami….

Jedyne co się nie zmieniło, to atmosfera panująca w szkole, ciągle fajni uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy.

• Co prawda niektórzy zmienili swoje role, bo spora część uczniów stała się rodzicami, część też nauczycielami.

Niezależnie od pełnionej roli kiedyś i dzisiaj, wszystkim chciałabym bardzo podziękować

Drodzy Uczniowie,

mam nadzieję, że nie zostanę zapamiętana jako „dyrektor-wyrocznia”, bo przecież do mnie nie przychodziliście na dywanik, bo go nie miałam, punktów ujemnych też nie rozdawałam, starałam się Was zawsze zrozumieć. Liczę, że zapamiętacie mnie jako Panią Edytkę, do której można było przyjść na ploteczki, złożyć zażalenie, czy po prostu się przytulić. Każdego dnia starałam się stwarzać atmosferę życzliwości i radości, bo przecież „uśmiech i miłe słowo daje wszystkim moc szałową”. Starajcie się jak najczęściej uśmiechać, pamiętajcie o naszych hasłach klubowych, wymyślajcie nowe…i koniecznie stosujcie je w praktyceJ

Drodzy Rodzice,

dziękuję za wsparcie, pomoc i życzliwość okazywaną na co dzień i od święta, przy organizacji różnych uroczystości, dziękuję za Państwa współpracę z nauczycielami, która sprawiła, że byliśmy jednością, dzięki czemu osiągaliśmy bardzo dobre rezultaty naszej wspólnej pracy, dla dobra dzieci

Koleżanki i Koledzy nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola,

praca z Wami była dla mnie przyjemnością, każdego dnia czułam Wasze wsparcie, daliście mi niezwykły komfort pracy, bo wiedziałam, że w ciężkich chwilach i w potrzebie zawsze mogę na Was liczyć, zresztą wiem, że Wy też czuliście to samo z mojej strony….

Nie mogę dzisiaj być tu razem z Wami, bo serce mamy tylko jedno, a moje mogłoby tego nie wytrzymać. Przyjadę do Was jak je trochę wzmocnię.

Życzę udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, wracajcie cali i zdrowi 3 września, i starym zwyczajem dopowiem, żebyście stęsknili się za sobą i za nami nauczycielami też.

Edyta Podyma

<---- do galerii zdjęć