• Sukcesy przedmiotowe

• 25.05.2018 06:14
      • Nasza szkoła osiąga sukcesy nie tylko w zawodach sportowych, ale także w konkursach przedmiotowych. 10 maja odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej w Siedlcu. Nasze reprezentantki - Zuzia Lewandowska z kl. VII i Emilka Gierak z kl. IV b - spisały się wyśmienicie. Zuzia zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas VI-VII i została Mistrzem Pięknego Czytania! Gratulacje!
        Nie można także zapomnieć o kwietniowym konkursie historycznym „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Szczodrem. Drużyna w składzie: Ignacy Rusiecki, Klaudia Łuczak i Paulina Rutkowska, zajęła III miejsce i wykazała się ogromną wiedzą na temat hymnu i historii jego powstania. Gratulacje!
      • 16 maja w Szkole Podstawowej nr 45 we Wrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Szlakiem wartości”. Nasze uczennice – Łucja Rusiecka z kl. IV b i Magda Buczak z kl. IVa – stanęły w szranki z 46 uczestnikami ze szkół w całym województwie i pięknie wyrecytowały pełne emocji wiersze mówiące o matkach, które stały się motywem przewodnim tegorocznego spotkania. Poziom konkursu był bardo wysoki, dlatego brawa dla Magdy Buczak, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy obu uczennicom!

Starsi uczniowie wzięli przykład z młodszych i również zdobyli PIERWSZE MIEJSCE w Gminnym Konkursie Ortograficznym! Nasza rewelacyjna drużyna w składzie: Klaudia Łuczak i Emilia Wiszniewska z kl. VI oraz Ignacy Maliga z kl. VII była nie do pobicia :) Dodatkowo Klaudia uzyskała PIERWSZE MIEJSCE INDYWIDUALNIE. GRATULUJEMY wiedzy i umiejętności.

II m-ce w etapie powiatowym  konkursu ”Przyroda wokół nas„ V klas

W dniu 17 maja 2018 r. odbył się finał konkursu ”Przyroda wokół nas” organizowany przez Powiat wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych na terenie wrocławskiego ZOO, w sali wykładowej AFRYKARIUM.
        Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego. Finałowa dziesiątka szkół, reprezentowana przez zespoły - laureatów etapu szkolnego została wyłoniona  spośród 30 zgłoszonych szkół i 1254 uczniów.
        Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy V:
        1.Ala Urbaniak
        2. Oliwia Masternak
        3. Tobiasz Hałka
        4. Ignaś Rusiecki
        5.Maciej Dzwończyk
        6.Bartek Kudła
        Pierwsza część rozgrywek finałowych polegała na zespołowym wypełnianiu testów. Następnie w oparciu  o prezentację multimedialną uczestnicy już samodzielnie rozpoznawali 10 roślin i 10 zwierząt chronionych w Polsce. Do konkursu przygotowała uczniów Pani Irenka Kotarska.
        Gratulujemy sukcesu!

28.04 (w sobotę) nasza szkoła wzięła udział w Finale Powiatowym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Odnieśliśmy sukces, bo uplasowaliśmy się na czwartej pozycji.
        Ala, Marysia, Karol i Ignacy z 5 klasy spisali się na medal!
        Konkurencje nie były takie proste, szczególnie tor sprawnościowy na rowerze. Zaczęli od sprawdzenia swoich wiadomości teoretycznie. Mieli do napisania test wiedzy, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszego i rowerzystów (25 pytań w czasie do 30 minut) oraz test skrzyżowania składający się z 10 pytań polegający na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie (czas - 15 minut).
        Jako drużyna sprawdzili swoje umiejętności udzielając pomocy osobie z wypadku.
        Naprawdę niewiele zabrakło do podium i zdobycia pucharu dla szkoły. Za to nasza Czwórka mogła pocieszyć się gadżetami otrzymanymi w formie nagrody.
        Gratulacje również dla Nauczycielek, które zaangażowały się w przygotowanie uczniów do Turnieju!

<---- do galerii zdjęć