• Nasze stypendystki Madzia i Maja Buczak

• 27.02.2018 12:01
      • (18.02.2018 r.) W ostatnich dniach zeszłego tygodnia w Legnicy odbył się dwudniowy 13 DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „DZIECIOPIEWY”, w którym wzięły udział siostry – Maja i Madzia Buczak – finalistki Gminnych Talentów 2017, Stypendystki Wójta Gminy Długołęka za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. „DZIECIOPIEWY”, to jeden z bardziej prestiżowych konkursów wokalnych dla dzieci z Dolnego Śląska. Zakwalifikowani młodzi artyści starowali w 4 grupach wiekowych, prezentując jeden utwór z kategorii piosenki dziecięcej. Po 2 dniach Festiwalu i zmaganiach w 31 osobowej grupie finalistów, dziewczynki zostały laureatkami festiwalu.

• Maja i Madzia zdecydowały, że wystartują, promując nie tylko siebie, ale także swoją szkołę , do której uczęszczają w Mirkowie, o czym rodzice poinformowali w zgłoszeniu. Maja pokonała 40 solistów w swojej kategorii wiekowej i zdobyła I miejsce. Jej starsza siostra – Magdalena mimo swej niedyspozycji zdrowotnej związanej z niedomaganiem zatok i krtani (podczas występu Madzi zaniknął chwilowo głos i wystąpił odruch kaszlu) została i tak wysoko oceniona za śpiew , zajmując III miejsce. W składzie jury zasiadali pedagodzy muzyczni, wokaliści oraz autor tekstów piosenek dziecięcych.

Cieszymy się ogromnie z wyników sióstr Buczak, tym bardziej, że od ostatnich osiągnięć rangi ogólnopolskiej upłynęły zaledwie dwa miesiące. 2 grudnia 2017 dziewczynki powtórzyły swój sukces sprzed roku i zostały laureatkami Ogólnopolskiego XXV Festiwalu Poezji Śpiewanej „MIMOZA 2017”.

W nawiązaniu do „DZIECIOPIEWÓW” udostępniamy zwycięski występ Mai (piosenka „ABECADŁO”- autor tekstu: Julian Tuwim, muzyka: Włodzimierz Szomański, akompaniament: Aleksander Piechaczek) i przesyłamy kilka zdjęć.

Dostaliśmy od rodziców kolejną informację, że kończąc miesięczny maraton festiwalowy, Nasze Perełki 24.02 (sobota) znowu odniosły sukces! Madzia zdobyła I miejsce na ogólnopolskim XXI Festiwalu piosenki religijnej "Corda Cordi" w Brzegu pokonując wszystkich konkurentów w kategorii I –soliści, wiek 9-14 lat. Nasza uczennica zaśpiewała "W cieniu Twoich rąk "z repertuaru TGD do akompaniamentu Aleksandra Piechaczka. W nagrodę otrzymała zestaw głośników TRUST GXT 38 2.1 SUBWOOFER SPEAKER SET.

Oto utwory, które w ostatnim czasie dziewczynki zaśpiewały:

:

Mam tę moc MADZIA – nagranie studyjne:

Niedługo nagranie z Brzegu :)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Edyta Pierz
        wychowawczyni 4a